Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni kurulan parti Şanlıurfa’da kongreye gidiyor!

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Şanlıurfa İl Kongre ve Seçim Komisyonu, yapılacak olan il kongresiyle ilgili basın açıklaması düzenledi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi


14 Mayıs genel seçimler öncesi kurulan Yeşil Sol Parti, gerçekleştirdiği kongre ile ismini Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) olarak değiştirdi.  Daha sonra Yargıtay, HEDEP isminin daha önce kapatılan (Halkın Demokrasi Partisi) HDP’yi andırdığı gerekçesiyle kabul etmemişti.

Tekrar isim değişikliğine giden Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi, HEDEP kısaltmasını değiştirerek DEM Parti olarak belirlendi. Yeni kısaltılmış ismi ile yerel seçim çalışmalarına başlayan DEM Parti Şanlıurfa 1. Olağan kongresini gerçekleştiriyor. 23  Aralık tarihinde yapılacak 1. Olağan Kongre öncesi DEM Parti Şanlıurfa İl Kongre ve Seçim Komisyonu İl Binasında basın toplantısı düzenledi.

“KABUL EDİLEBİLİR DEĞİLDİR”
Basın açıklamasında konuşan Kongre komisyon sözcüsü Mehmet serhat Polatsoy, “Urfa geniş verimli topraklara sahip olmak kadar nüfus açısından da bağrında farklı etnik kimlikleri bulunduran bir şehirdir. Neredeyse 3 milyona yaklaşan nüfuslu bir şehir her yıl Türkiye’nin değişik illerine yüzbinlerce mevsimlik işçi taşıyor. Bu, Urfa’nın ne kaderi ne de kabul edilebilir değildir” dedi.

“HER SORUN BİR DİĞERİNİ BESLEYEREK KENDİNİ BÜYÜTÜYOR”
Basın açıklamasında konuşan Kongre komisyon sözcüsü Mehmet serhat Polatsoy, “Partimiz DEM, yani Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi tam da bu sömürü düzenine karşı bir konumdadır. Son iki seçimdir partimizin kazandığı belediyelere bu zihniyet kayyumlar atıyor. Halkın iradesi dikkate alınmıyor. Yöneticilik vasfından uzak anlayışlar şehirleri yönetmeye kalkıyor ve sonucunda da “sosyal çürüme”, yani toplumsal yozlaşma yaşanıyor. Şehrimizin sorunu sadece ekonomi değil, tüm bunlar da Urfa şehrinin, şehirlerin sorunları arasındadır ki her sorun bir diğerini besleyerek kendini büyütüyor” ifadelerini kullandı.

“URFA HALKINA HAYIRLI OLMASINI DİYORUZ”
Basın açıklamasında konuşan Kongre komisyon sözcüsü Mehmet serhat Polatsoy, “Bizler böylesi bir atmosferde Urfa DEM Parti 1. Olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz. Büyük bir emek ile yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde yarın kongremizi gerçekleştireceğiz. Seçilecek olan yeni yönetimimiz hem Urfa’nın sorunlarına cevap olabilecek niteliğe sahip hem de geleceği örmede mahir arkadaşlardan oluşacak. 23 Aralık, yani cumartesi günü Şehitlik Çamlık’ta yapılacak olan kongremize tüm Urfa halklarını davet ediyoruz. Şimdiden arkadaşlara başarılar diliyor, Urfa halkına hayırlı olmasını diyoruz” şeklinde konuştu.