Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Valilikten son dakika açıklaması: İşçi eyleminde gözaltılar var

Şanlıurfa Valiliği, Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren tekstil fabrikasında işçilerin yaptığı eylem, iş ve çalışma hürriyetine müdahalede bulunulması nedeniyle 6 kişinin gözaltına alındığını belirti.

Şanlıurfa Valiliği, Organize Sanayi


Geçtiğimiz günlerde  Şanlıurfa’nın  Eyyübiye ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren tekstil fabrikası, 1 işçinin işine  son vermişti. İşçinin çıkarılmasına tepki gösteren fabrika çalışanları, durumu protesto etmek  için işlerini bıraktı.
Şanlıurfa Valiliği, tekstil fabrikasında işçilerin yaptığı eylem, iş ve çalışma hürriyetine müdahalede bulunulması nedeniyle 28 şahıs hakkında adli işlem yapıldığını ve 6 kişinin gözaltına alındığını belirti.
Şanlıurfa Valiliğinden  yapılan açıklamada;
“Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan bir işletmede 27.11.2023 tarihinden itibaren bir sendika organizesinde
iş bırakma ve sendikal faaliyet şeklinde başlayan eylemlerin kolluk kuvvetlerimizin sürekli uyarılarına rağmen yasa dışı toplantı ve gösteriye dönüşmesi, iş ve çalışma hürriyetine müdahalede bulunulması üzerine 28 kişi hakkında adli işlem başlatılmış,
Ancak yapılan bütün uyarılara rağmen 2911 sayılı Kanuna aykırı şekilde toplantı ve gösteri yapılması, servis araçlarının geçişinin engellenmesi, Organize Sanayi Bölgesi içinde trafik düzeninin bozulmasına kadar varan yasa dışı davranışlara devam edilmesi üzerine,
11.12.2023 Pazartesi günü söz konusu faaliyetleri yürüten 6 kişi başlatılan adli soruşturma kapsamında gözaltına alınmış, izinsiz yapılan toplantı ve gösteriye yapılan ikazlara rağmen son verilmemesi üzerine topluluğun dağılması sağlanmış ve haklarında adli işlem başlatılmıştır.
Toplum düzenini bozan, iş ve çalışma hürriyetini ihlal eden benzeri kanuna aykırı girişimlere karşı bundan sonra da yasal olarak gerekli işlemler uygulanacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

urfamilat