Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Urfalılar dikkat! Karşılıksız 3500 TL verilecek: İşte başvuru şartları ve detaylar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları tarafından ev sahipleri ve kiracılar için sağlanan 3500 TL’lik doğalgaz yardımı ödeme başvuruları bugünden itibaren başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler


Şanlıurfa’da, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları tarafından ev sahipleri ve kiracılara yönelik 3500 TL’lik doğalgaz yardımı başlatıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın duyurusuna göre, 2022 yılı itibarıyla  Türkiye sınırları içerisinde ikamet eden, doğalgaz faturasını ödeyemeyen ve ihtiyaç sahibi aileler bu yardımdan faydalanabilecek.

Başvurular, e-Devlet üzerinden yapılabilecek olup, başvuru  için T.C. vatandaşı olmak, Türkiye’de ikamet etmek, doğalgaz faturasını ödeyemeyecek durumda olmak ve hane gelirinin 7 bin 500 liradan az olması gibi şartları taşımak gerekiyor. Başvurular 18  Aralık 2023 tarihinden itibaren başlayarak ve 31 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek.

Başvurmak isteyenler, e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na giriş yaparak “Doğalgaz Faturası Yardımı Başvurusu” seçeneğini kullanabilirler. Başvuru formunu doldurduktan sonra onay adımını takip ederek başvurularını tamamlayabilirler.