Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sporda şiddete yönelik yaptırımlar artırılıyor

Hakem Halil Umut Meler’in futbol sahasında saldırıya uğraması, sporda şiddet olaylarının artmasıyla birlikte yeni cezaların gündeme gelmesine sebep oldu. İşte o gelişmeler…

Hakem Halil Umut Meler'in


Adalet Bakanı Tunç, cezaların caydırıcı şekilde artırılacağını duyurdu. Yeni düzenlemeler arasında şiddet uygulayan yöneticilere süresiz men cezası getirilmesi ve sahalarda yüz tanıma sistemlerinin kurulması öngörülüyor.

Adalet Bakanlığı’ndan Yeni Düzenlemeler:

Süper Lig maçında yaşanan hakem saldırısının ardından Adalet Bakanı Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’daki ceza hükümlerinin caydırıcılığının artırılacağını belirtti. Şiddet olaylarına karışanlar için cezaların gözden geçirilerek güncelleneceği ifade edildi.

Süresiz Men Cezası ve Yüz Tanıma Sistemi:

Yapılan çalışmalar sonucunda şiddet uygulayan yöneticilere süresiz men cezası verilmesi öneriliyor. Ayrıca, seyirciler için stadyumların girişlerinde yüz tanıma sistemleri kurularak daha önce ceza alanların stadyumlara girişi engellenecek.

Mevcut Durum ve Değişiklikler:

2019’da yeniden düzenlenen Sporda Şiddetle Mücadeleye ilişkin kanun, şiddet olaylarına karışanlara hapis cezaları getiriyor. Yapılan değişikliklerle şiddet içeren suçların cezaları artırılırken, saha içi güvenlik için yeni önlemler planlanıyor.

urfamilat