Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SON DAKİKA! Petrol ve altın fiyatları uçtu!

İran’ın İsrail’e yönelik hava saldırı sonucunda dünya borsa ve piyasaları alt üst oldu. Altın ve petrol fiyatları yükseldi. Uzmanlardan gece yarısı uyarısı petrol akaryakıt zamlarını etkileyecek. Altın tahmin edilen rakamlarında üstüne çıkacak.

İran'ın İsrail'e yönelik hava


İran’ın gece geç saatlerinde  İsrail’e yönelik başlattığı hava saldırısı altın ve petrol fiyatlarını etkiledi. Piyasalar açılmadan fiyatların yükseliş sinyalleri tahmini zamlarını beraberinde getirdi. Varil petrolün değeri 95 doları aştı. İran’ın İsrail’e saldırısını duyurması üzerine hareketlenen piyasalar en çok petrol, altın ve doları etkiledi.

 PETROL VE ALTIN FİYATLARI YÜKSELDİ!

13 Nisan’ı 85 dolar ile kapatan varil petrol fiyatları gece itibariyle yükselişe geçti. Orta Doğu’daki savaşın artması ise uzmanları tedirgin hale getirdi. Petrol de son günlerde artış yaşanması akabinde İran’ın İsrail’e  olan saldırısı ise ani tetiklenmeye yol açtı. Piyasalar ya da borsa açılmadan fiyatlardaki dalgalanma 15 Nisan’da zam sinyallerini beraberinde getirdi. Akaryakıtta ciddi zam beklenirken gram altının 3 bine yaklaşması ön görüldü.

Geçtiğimiz haftalarda uzmanlar yaz aylarının başlarında altın fiyatlarında ciddi yükselişin haberini verip yatırımcıları yönlendirmişti. Ancak İran saldırısı durumu alevlendirdi. Altın yaza kalmadan ciddi bir artışla ilerliyor. Güncel olan gram altının fiyatı 2437, varil petrol ise 90 dolar üstüne çıktı.