Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Savunma sanayiindeki ihracatta dikkat çeken başarı! İşte o öncü adımlar

Savunma sanayii, milli hava araçları için geliştirilen havacılık motorlarıyla dikkat çeken bir başarıya imza attı. TEI Genel Müdürü Mahmut Akşit, seri üretime geçilen milli askeri turbodizel motorlar hakkında bilgi verdi. Bu motorlarla gerçekleştirilen uçuşlar ve elde edilen başarılar, Türkiye’nin savunma sanayindeki ihracat potansiyelini artırıyor.

Savunma sanayii, milli hava


Savunma Sanayiindeki Motor Başarısı

TEI Genel Müdürü Mahmut Akşit, şirketin seri üretime başladığı milli askeri turbodizel motorlar hakkında bilgi verdi. PD170 motorlarının seri imalat teslimatının 2020 başında yapıldığını ve o tarihten bu yana üretimin devam ettiğini belirtti. ANKA ve AKSUNGUR gibi önemli projelerde motorların başarılı bir performans sergilediğini ifade etti.

Motorun Rekortmen Özellikleri ve Talep Görmesi

Mahmut Akşit, PD170’in dünya genelinde talep gören bir motor olduğunu ve 5 ülkeden sipariş aldıklarını açıkladı. Motorun en düşük yakıt tüketimi, en yüksek irtifada uçabilme ve güç üretme özelliklerine sahip olduğunu vurguladı. Türkiye’nin yüksek teknoloji ürünü bir havacılık motorunu ihracat edeceğine dikkat çekti.

Yüksek Güç ve Geliştirme Projeleri

Akşit, motor ailesinin gelişim sürecini anlattı ve Avrupa ve ABD’li üreticilerin anonslarını takiben daha güçlü versiyonları geliştirdiklerini ifade etti. Ayrıca, PD170 serisinin yanı sıra PD180 ve PD225 gibi yeni modeller üzerinde çalıştıklarını belirtti.