Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’da Belediye Başkan adayı belli oldu!

AK Parti, Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde mevcut Belediye Başkanı Şeref Albayrak ile yola devam edeceği kulislerde konuşuluyor.

AK Parti, Şanlıurfa’nın Halfeti


AK Parti’de, 2024’te yapılacak yerel seçimler  için aday belirleme süreci devam ediyor. Gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  Aralık ayı sonu açıklanacak başta Büyükşehir ve ilçe adaylarında

AK Parti 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için aday belirleme süreci devam ediyor. Aday tespit komisyonunun çalışmalarına başladı.

Ankara kulislerinde alınan bilgilere göre, AK Parti, Halfeti’de mevcut Belediye Başkanı Şeref Albayrak ile yola devam edeceği belirtildi.

ŞEREF ALBAYRAK KİMDİR!
1985 yılında Erzurum’un Oltu İlçesinde doğdu. 2004 yılında Aydın Kuyucak Lisesini, 2008 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini başarıyla bitirdi. Pamukkale Üniversitesinde “Siyaset Bilimi” alanında yüksek lisans yapmış  olan Şeref ALBAYRAK, 2010 yılında girdiği Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine giriş yaptı. 2010-2013 yılları arasında Kaymakam adaylığı stajını yüksek dereceyle tamamlayıp 2013 yılında Denizli Çameli Kaymakamlığına atandı. Çameli İlçesinde yaptığı başarılı çalışmaları nedeniyle pek çok ödüle layık görüldü.

Çameli İlçesindeki başarılı çalışmalarından sonra 2016 yılında Türkiye’de turizm alanında önemli bir potansiyele sahip olan Halfeti ilçesinde göreve başladı. 2016 yılının Aralık ayında Belediye Başkan Vekilliği görevini de üstlenerek, bu süreç boyunca Kaymaklık ve Belediye Başkan Vekilliği görevini başarıyla yerine getirdi. Görev yaptığı süre içerisinde, istihdam alanı başta olmak üzere; eğitim, sağlık, ulaşım, turizm gibi pek çok alanda başarılı çalışmalarda bulunup bölgenin gelişimine katkılar sağladı. Kısa sürede halkın sevgisini ve takdirini kazanan ALBAYRAK, 2019 Yerel Seçimleri için Halfeti İlçesinde Ak Parti’den Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi ve 31 Mart 2019’da Halfeti Belediye Başkanı olarak seçildi.

Halen Halfeti Belediye Başkanlığı görevini yürütmekte olan Şeref ALBAYRAK, ileri derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.