Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu TBMM gündeminde

DEM Parti Erzurum Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş, TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e Şanlıurfa’ya Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Asım Sultanoğlu ile ilgili sorular yöneltti.

DEM Parti Erzurum Milletvekili


DEM Parti Erzurum Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş, TürkiyeBüyük Millet Meclisi (TBMM) GenelKurulu’nda Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e, Şanlıurfa’da Milli Eğitim Müdürü olarak atanmış olan Asım Sultanoğlu’nun geçmişiyle ilgili çarpıcı sorular yöneltti.

Danış Beştaş, 2016 yılında Karaman’da yaşanan ve 45 erkek çocuğun cinsel istismara uğradığı korkunç olayla bağlantılı olarak, o dönem İl Millî Eğitim Müdürü olan Asım Sultanoğlu’nun adının geçmesi üzerine Bakan Yusuf Tekin’e sorular sormaya karar verdi. Sultanoğlu’nun, olayın faili ile çekilmiş bir fotoğrafının bulunmasının yanı sıra “İyi bir arkadaşımız” ve “Arkasındayız” şeklindeki açıklamalarının gölgesinde, neden Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü’ne atanmış olduğunu sorguladı.

Danış Beştaş, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Sultanoğlu’nun Karaman’daki skandalın ardından Kahramanmaraş ve Bursa’ya atanmış, ancak bu atamalardan geri çekilmiş olduğuna dikkat çekti. Şanlıurfa’da ise hâlâ görevde bulunan Sultanoğlu’nun, bölgedeki toplumsal tepkilere rağmen neden görevde tutulduğunu sert bir biçimde eleştirdi.

Vekil, “Urfa bir oldu, ailesiyle, sivil toplum kuruluşları ve kısacası herkes bu Milli Eğitim Müdürünü istemiyor” diyerek, Şanlıurfa’daki toplumun Sultanoğlu’na karşı çıkışını vurguladı. Bu durum karşısında, neden hâlâ bu kişinin görevde tutulduğu sorusunu sormaktan çekinmeyen Beştaş, Bakan Tekin’e “Bunu arkadaşınız olduğu için mi yapıyorsunuz?” diye sert bir eleştiri yöneltti.

urfamilat