Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Eyyüpoğlu Kuveyt’e

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ın vefatı nedeniyle AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Eyyüpoğlu’nun da aralarında bulunduğu heyet Kuveyt’e gitti.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş,


TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye-Kuveyt Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, AK Parti ŞanlıurfaMilletvekili İbrahim Eyyüpoğlu ile Kuveyt’e gitti.

Kurtulmuş ve beraberindeki parlamento heyetini Kuveyt Uluslararası Havalimanı’nda Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Salem el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile Türkiye’nin Kuveyt Büyükelçisi Tuba Nur Sönmez karşıladı.

Kuveyt’in yeni Emiri Şeyh Meşal ile Kuveyt Uluslararası Havalimanı’nda bir araya gelen Kurtulmuş, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf’ın hayatını kaybetmesinden dolayı taziyelerini ileterek, Kuveyt halkına da başsağlığı diledi.

Kurtulmuş yaptığı açıklamada, “Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf’ın vefatı üzerine geldiğimiz Kuveyt’te, yeni Emir Şeyh Meşal el-Ahmad el-Cabir es-Sabah’a, Sayın Cumhurbaşkanımız, şahsım ve milletimiz adına taziyelerimizi ilettik. Kıymetli aile efradına ve kardeş Kuveyt halkına başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. Merhum Şeyh Nevvaf’a Cenab-ı Allah’tan rahmet, Kuveyt Devleti’nin yeni Emiri Şeyh Meşal’e üstün muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

urfamilat