Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MSB açıkladı! İşte son bir haftalık o bilanço

Millî Savunma Bakanlığı, terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda 56 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Ayrıca yasa dışı hudut geçişleriyle ilgili önemli veriler de paylaşıldı.

Millî Savunma Bakanlığı, terörle


56 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Millî Savunma Bakanlığı’nın bilgilendirme toplantısında son bir haftada yapılan operasyonlar neticesinde 56 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Yılın başından bu yana ise toplamda 2 bin 32 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

PKK’lı Teröristlerin Teslim Olması

Geçtiğimiz hafta içerisinde Irak’ın kuzeyinden kaçarak Habur hudut karakoluna sığınan 6 PKK’lı teröristin teslim olduğu belirtildi. Bu teslim olan teröristlerle birlikte yılbaşından itibaren toplamda 119 teröristin teslim olduğu bilgisi paylaşıldı.

Taciz Atışları ve Karşılık Verilen Operasyonlar

2023 yılında teröristler tarafından gerçekleştirilen 467 taciz atışının olduğu ve bu atışlara karşı Mehmetçik’in verdiği karşılıkla 27 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Son bir yılda ise 1435 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Yasa Dışı Geçişlerde Yakalananlar

Son bir haftada yasa dışı yollarla Türkiye’ye girmeye çalışan 212 şahsın yakalandığı, 2 bin 367 şahsın ise hududu geçmesinin engellendiği bilgisi paylaşıldı. Bu veriler, güvenlik güçlerinin hudut güvenliğini sağlama konusundaki önemli çalışmalarını vurguluyor.

urfamilat