Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meclis’teki fezleke sayısı belli oldu! Bakın en çok ne için hazırlandı?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dokunulmazlıkların kaldırılması istemiyle hazırlanan fezleke sayısı 733’e yükseldi. Bu fezlekelerin büyük bir kısmı, HEDEP milletvekilleri hakkında düzenlenmiş.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde


Fezleke Sayısı:

Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri kapsamında hazırlanan fezlekelerin sayısı, 733’e ulaştı. Bu fezlekelerden 512’si HEDEP milletvekilleri hakkında düzenlenmiş fezlekelerden oluşuyor.

HEDEP Milletvekilleri:

HEDEP milletvekilleri aleyhine düzenlenen fezlekeler, terör örgütü üyeliği ve örgüt propagandası suçlamalarını içeriyor. Bu fezlekelerin en fazla sayısı ise Mardin Milletvekili Salihe Aydeniz için hazırlanmış, toplamda 97 fezleke bulunuyor.

Suç Türleri:

Fezlekeler, terör örgütü propagandasından en fazla sayıda düzenlenmiş dosyalarla dikkat çekiyor. Ayrıca suçu ve suçluyu övme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve hükümetini aşağılama, kamu görevlisine hakaret, silahlı terör örgütü üyeliği, Cumhurbaşkanına hakaret, tehdit ve iftira suçlarını da içeriyor.

Fezlekelerin incelenmesi Karma Komisyon’a havale edildi ve fezleke sayısındaki bu artış, dokunulmazlık dosyalarının titizlikle değerlendirilmesi gerekliliğini vurguluyor.

urfamilat