Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karaköprülü Kadınların gözdesi karamek kursları

Karaköprü Belediyesi bünyesinde hizmet veren IV. Murad Kültür Merkezi KARAMEK kurslarına katılan kadınların uğrak yeri haline gelirken, kurslarda kadınlar hem meslek öğreniyor hem de aile bütçesine katkı sağlıyor

Karaköprü Belediyesi bünyesinde hizmet


Karaköprü Belediyesinin ev hanımlarının sosyal hayata katılımı amacıyla açtığı Mesleki Eğitim Kursları (KARAMEK) ile birlikte kadınlar zamanını verimli değerlendiriyor. Seyrantepe Mahallesinde  bulunan IV. Murad Kültür Merkezinde sürdürülen dikiş ve mefruşat kurslarında kadınlar hem mesleki eğitim alıyor hem de üretimleriyle para kazanıyorlar.

Kurslarda dikiş makinesi kullanımı, kumaş çeşitleri, kesim teknikleri ve giyim konularında eğitimler alan kadınlar kurslarda öğrendikleriyle kendi kıyafetlerini dikebiliyor. Kadınlar kurslarda hem kendilerinin ve çocuklarının kıyafetlerini elleriyle dikip ucuza getiriyor hem de ürettikleri ürünleri satılarak aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Karaköprü Belediye  Başkanı Metin Baydilli kadınların sosyal hayata katılıma önem verdiklerini ifade ederek özellikle açılan kurslarla ev hanımlarının hem sosyalleşmesi hem de bir zanaat öğrenmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.

Başkan Metin Baydilli, “Karaköprü’müzün en hızlı büyüyen ilçesi  olan Seyrantepe Mahallemize hizmetlerimiz devam ediyor. Seyrantepe’de yaşayan ev hanımları  için IV. Murad Kültür Merkezimizde açtığımız kurslarımız yoğun ilgi görüyor. Kursların sayısını artırıp  daha fazla kadının buralardan faydalanarak boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmelerini sağlamaya çalışacağız” dedi.

Kurslara devam eden kadınlar da açılan kurslardan ve sağlanan imkanlardan memnuniyet duyduklarını belirterek, “Karaköprü Belediyesinin açtığı giyim kursuna katılarak elbise tasarlamayı, dikmeyi ve kesimleri öğreniyoruz. Burada kendimizin ve çocuklarımızın kıyafetlerini dikip daha uyguna getiriyoruz böylece aile bütçemize de katkı sunuyoruz. Bizlere bu imkânı sunan Karaköprü Belediye Başkanımız Metin Baydilli’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar. 

Öte yandan kurslara katılmak isteyen vatandaşlar www.karamek.com adresinden veya 444 9 657 nolu Beyaz Masa biriminden bilgi alabilirler.

urfamilat