Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eyyübiye’de vatandaşlar ayaklandı! Yetkililere çağrı

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde yaşayan vatandaşlar, Kültür ve Turizm yolu nedeniyle mahallelerinin ikiye bölündüğü ifade ederek eylem yaptılar. Yolu araç trafiğine kapatan vatandaşlar, “hasta olsa ambulans gelemez, yangın çıksa itfaiye gelemez” diyerek yetkililere çağrıda bulundu.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde yaşayan


2021 yılında  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Kültür ve Turizm yolu Muradiye Mahallesi’ni ikiye böldü. Mahalleli, projeye başlamadan önce yetkililerin burada köprülü kavşak yaparak mahalleye giriş ve çıkışın olacağını belirtti.

Projede sona gelirken köprülü kavşak yerine perde beton yapılarak mahallenin giriş ve çıkışı kapatıldığı iddia edildi.

“ HER YERE BAŞVURDUK KİMSE YARDIMCI OLMADI”
70- 80 yıllık yollarının kestiklerini dile getiren Abdulkadir Tilaver, “5-6 metre yüksekliğinde yollarımızı kesmişler her yere baş vurduk fakat hiç kimse bize yardımcı olmadı. Bundan bir ay önce bizlere dediler ki sizlere yol açacağız fakat hiçbir şey yapılmadı” dedi.

“BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Müteahhit,  belediye başkan yardımcısı ve ilçe belediye başkanı projenin gelip kendilerine anlattıklarını ifade eden Halil Kırmızı, “Biz burayı köprü yapacağız dediler fakat yalan söylediler. 50 yıllık yol nasıl kesilir? Bize bu yolu 6 metre ileri getireceğiz dediler tam tersine 6 metre yolu geriye götürdüler. Allah korusun kaza,  yangın bir şey olursa hepimiz hepten gideriz. Bizim belediye reislerimiz, derhal buna bir el atmaları lazım yoksa biz bu işin peşini bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

kaynak: urfa natik