Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diplomatik kaynaklardan AB vize serbestisi açıklaması! ‘Hızlı sonuçlanmasını bekliyoruz’

Diplomatik kaynaklar, Avrupa Birliği vize serbestisi sürecindeki görüşmelerin kolaylaştırıcı bir yaklaşımla sürdüğünü belirterek, vize başvurularının 2024’te daha hızlı sonuçlanmasını beklediklerini açıkladı.

Diplomatik kaynaklar, Avrupa Birliği


Hızlı Vize Sonuçlanması Hedefleniyor

Kaynaklar, özellikle iş insanları, akademisyenler, öğrenciler, sanatçılar ve medya mensupları gibi öncelikli grupların vize başvurularının hızlandırılması için AB ve üye ülkelerle ikili ve çoklu düzeyde görüşmeler yapıldığını ifade etti. Hali hazırda bazı ilerlemeler kaydedildiğini ve başvuru süreçlerinin kısaltıldığını belirterek, 2024’te daha hızlı sonuçlanması beklentisinin olduğunu dile getirdi.

Öncelikli Gruplar ve Beklentiler

Avrupa Birliği vizesi sürecinde öncelikli grupların iş insanları, akademisyenler, öğrenciler, sanatçılar ve medya mensupları olduğu vurgulandı. Ayrıca AB’nin Türkiye raporunu dikkate aldıklarını ve raporda yer alan önerilerin Türkiye-AB ilişkilerinde önemli bir adım olacağını belirttiler.

Gümrük Birliği Modernizasyonu ve Beklentiler

Diplomatik kaynaklar, Gümrük Birliği modernizasyonu konusunda ilgili bakanlıkların AB yetkilileriyle temaslarda bulunduğunu ve teknik görüşmelerin başlamasını beklediklerini ifade etti.

Diplomatik kaynaklar, Avrupa Birliği vizesi sürecinde hızlı sonuçlanmayı hedeflerken özellikle belirli grupların vize süreçlerinin hızlandırılması için girişimlerde bulunduklarını belirtiyor. Bununla birlikte, AB’nin Türkiye raporunu dikkate aldıklarını ve ilişkilerin geliştirilmesi yönünde atılacak adımları beklediklerini açıkladılar. Gümrük Birliği modernizasyonu konusundaki beklentilerini de dile getirerek teknik görüşmelerin hızla başlamasını istediklerini vurguluyorlar.Formun Üstü

urfamilat