Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bütçe teklifi Genel Kurul’da: İşte detaylar ve işleyiş süreci

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’ni görüşmek üzere Genel Kurul’a hazırlanıyor. İşte bütçe görüşmelerine dair detaylar…

Türkiye Büyük Millet Meclisi,


Meclis  Genel Kurulu’nda 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmeleri başlıyor. Görüşmeler, 14 gün boyunca, cumartesi ve pazar günleri de dahil olmak üzere kesintisiz bir şekilde devam edecek.

Görüşmelerin İşleyişi

Bütçe ve kesin hesaplar üzerindeki müzakereler toplamda 10 turda ele alınacak. Görüşmelerin ilk gününde hükümet ve siyasi parti grupları adına konuşmalar yapılacak. Cumhurbaşkanlığı bütçesi ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından sunulacak.

Grup Başkanlarının Konuşmaları

Görüşmelerde AK Parti adına Grup Başkanı Abdullah Güler ve Genel Başkan Vekili Efkan Ala konuşma yapacak. CHP’den Genel Başkan Özgür Özel, MHP’den Grup Başkan Vekilleri Erkan Akçay ve Levent Bülbül, İyi Parti’den Grup Başkanı Koray Aydın ve Ümit Özlale, Saadet Partisi’nden ise Grup Başkan Vekili Bülent Kaya ve  İstanbul Milletvekili Selim Temurci Genel Kurul’a hitap edecek.

Detaylar ve Süreç

Görüşmeler sırasında ilgili bakanlar da Genel Kurul’da hazır bulunacak. 11-24  Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek görüşmeler sürecinde, Meclis’e ziyaretçi alınmayacak ve başka kanun gündeme alınmayacak.

Bu süreçte siyasi partilerin grup toplantıları da yapılmayacak, odak tamamen bütçe görüşmeleri üzerinde olacak.

urfamilat