Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Tekin açıkladı! Müfredat değişikliğinde sona gelindi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yapılan son Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, tüm sınıfları kapsayacak müfredat değişikliği çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirtti. Detayların önümüzdeki Kabine toplantısında paylaşılacağını dile getirdi.

Bu haberin fotoğrafı yok


Müfredat Değişikliği Süreci

Bakan Tekin, yürütülen müfredat değişikliği çalışmaları hakkında, ders sürelerinde kısalma olmayacağını, müfredatta sadeleştirme yapılacağını ve detayların bir sonraki Kabine toplantısında paylaşılacağını vurguladı.

Yeni Müfredatın Kademeli Uygulanması

Yeni müfredat değişikliği, okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul beşinci sınıf ve lise dokuzuncu sınıf seviyelerinden başlayarak kademeli bir şekilde uygulanacak. Hazırlık çalışmaları, bu yılın haziran ayında Millî Eğitim Bakanlığı’nın ilgili birimleri tarafından başlatıldı ve geniş katılımlı çalıştaylar ile yol haritası belirlendi.

Müfredat Değişikliği ve Sadeleştirme

Bakanlık bünyesinde yapılan çalıştaylarda akademisyenlerden öğretmenlere kadar geniş bir kesimden müfredatla ilgili görüşler alındı ve raporlandı. Bu süreçte sadeleştirme gerekliliği ön planda tutuldu.

Müfredatın Pedagojik ve Uygulamalı Olarak Geliştirilmesi

Bakan Tekin, müfredatın gereksiz bilgi yüklemesi yapmayacağını, derslerin sadeleştirileceğini vurgulayarak, bazı konuların tekrar edildiğini ve bu konuların pedagojik olarak geliştirileceğini belirtti. İlkokuldan liseye kadar müfredatta tekrar eden konuların sadeleştirilerek daha etkili ve anlaşılır hale getirilmesi üzerine yoğunlaşıldığı ifade edildi.

urfamilat