Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AÖL sınav yerleri açıklandı: İşte MEB AÖL sınav giriş belgesi görüntüleme ekranı

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. Dönem sınavlarına sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin sınav giriş belgelerine erişebilecekleri bilgisini paylaştı. Öğrencilerin, belirtilen tarihten itibaren Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sistemine giriş yaparak sınav giriş belgelerini alabilecekleri duyuruldu.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL)


Açık Öğretim Lisesi (AÖL) öğrencileri için beklenen sınav yerleri açıklandı. Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), sınav giriş belgelerinin erişime açıldığını duyurdu. Bu duyuru, öğrencilerin sınav hazırlıklarını tamamlayıp giriş belgelerini alma sürecine girdikleri bir döneme denk geldi.

Sınav Takvimi ve Erişim Süreci:

MEB tarafından paylaşılan takvime göre, AÖL 1. Dönem sınavları 23-24 Aralık 2023 tarihlerinde yapılacak. Sınavlara katılacak öğrenciler, belirtilen tarihten itibaren sınav giriş belgelerini Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sisteminden T.C. Kimlik Numarası/Öğrenci Numarası ve şifreleriyle alabilecekler.

Sınav Giriş Belgelerinin Önemi ve Duyuru:

Sınava kısa bir süre kala, AÖL sınav giriş belgeleri online sistem üzerinden erişime açıldı. Öğrencilerin sınav günü bu belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekiyor. MEB’in yaptığı açıklamada, sınav giriş belgelerinin belirtilen tarihten itibaren erişilebilir olduğu belirtildi.

Açık Lise 1.Dönem Sınav Saati ve Oturum Programı

1. Oturum: 23 Aralık 2023 Cumartesi günü Türkiye saati ile 10.00’da
2. Oturum: 23 Aralık 2023 Cumartesi günü Türkiye saati ile 14.00’te,
3. Oturum: 24 Aralık 2023 Pazar günü Türkiye saati ile 10.00’da başlayacak.
Açık Lise Sınav Giriş Belgesi Nereden Alınır?

Adaylar, Öğrenci/T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile;

– Açık öğretim liseleri için https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx

– Açık Öğretim Ortaokulu için https://aionet.meb.gov.tr/OgrenciGiris.aspx
internet adreslerinden giriş yaparak fotoğraflı sınav giriş belgelerini alabilecek.

Öğrenciler İçin Önemli Uyarı ve Fotoğraf Yükleme Süreci:

MEB’in duyurusunda, fotoğrafı olmayan öğrencilerin sınav giriş belgelerini alamayacakları vurgulandı. Bu durumda olan öğrenciler, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne başvurarak fotoğraflarını bilgi yönetim sistemine yükletmelidirler. Bu işlemi tamamlamayan öğrencilerin sınava giriş belgesi alamayacakları hatırlatıldı.

Sonuç:

Öğrencilerin sınav öncesinde belirtilen tarihlere dikkat ederek gerekli hazırlıkları yapmaları gerekiyor. Fotoğrafı olmayan öğrencilerin ise mağduriyet yaşamamak için duyurulan süre içinde gerekli adımları atarak sınav giriş belgelerini almaları önem arz ediyor.

urfamilat