Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akçakale’de okula gitmek çocuklar için çile!

Şanlıurfa’nı Akçakale ilçesinde öğrenciler, yağmurla birlikte çamur olan yolda okula gidiyor.

Şanlıurfa’nı Akçakale ilçesinde öğrenciler,


Akçakale ilçesine bağlık Bulutlu Mahallesindeki okul yolu hem öğrencilerin hem de ailelerin çileli yolu oldu. Suyun kapladığı yol adeta bir bataklığı andırıyor.

Veli ve öğrenciler her kış ayında mağdur olduklarını yetkilerin bir an önce yollarını afallamasını istediklerini belirtiler.

Konuyla ilgili sosyal medyadan konuya dile getiren CHP  Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal;

“Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine bağlı Bulutlu Mahallesi’nde minik öğrenciler, her yağış sonrası çamur deryasına, bataklığa dönüşen bu yolu kullanarak okullarına ulaşmaya çalışıyor.

Mahalle sakinlerinin, okula giden, yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki yolun asfaltlanması talebi, AKP’li  belediye tarafından yerine getirilmiyor.

Aileler, engelli yakınlarını da sırtlarına alarak okullarına, hastaneye götürüyor.  Öğrencilerin eğitim hakkı engelleniyor. Çocukların üstün yararı ilkesi dikkate alınmıyor.  Yurttaşların anayasadan kaynaklı ulaşım hakkı,  sağlık hakkı hiçe sayılıyor.

Okullarda tarikat ve cemaatlerle  yapılan protokollerle övünen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, önce bir zahmet gelsin, Akçakale Bulutlu Mahallesi’nde öğrencilerin ne zorlu şartlarda eğitime erişmeye çalıştıklarına baksın ve ilgili bakanlıklarla çözüm üretsin”