Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

4.1’lik depremin ardından Naci Görür’den flaş açıklama

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde meydana gelen 4,1 ve 3,7 büyüklüğündeki depremi değerlendiren Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür,’’ Her iki deprem de Kuzey Anadolu Fayından Yeşilyurt- Olur arasında uzanan Dumanlı Fay Zonu içerisinde.” dedi.

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde meydana


Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde dün gece yarısı meydana gelen 4,3 büyüklüğündeki depremin ardından bu akşam 5 dakika arayla iki yeni deprem daha oldu.

AFAD’ın web sitesinde yer alan bilgilere göre, ilk deprem saat 23.23’te yerin 15,60 kilometre derinliğinde 4,1 büyüklüğünde gerçekleşti. Bu depremden yaklaşık 5 dakika sonra aynı noktada yerin 7,72 kilometre derinliğinde 3,7 büyüklüğünde bir deprem daha gerçekleşti.

Bu akşam da ilçeye bağlı Cemallı köyü merkezli meydana gelen depremler Gümüşhane kent merkezinde çok fazla hissedilmezken, Kelkit ilçesinde oldukça etkili bir şekilde hissedildiği öğrenildi.

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, depremlerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, herhangi bir olumsuz durum ihbarı almadıklarını ve görevli personellerin sahada tarama faaliyeti yaptığını belirterek, tüm Gümüşhanelilere geçmiş olsun dileklerini ifade etti.

Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; ’Arkadaşlarım Gümüşhane’de olandepremleri merak ediyorlar. Biri dün gece öbürü bu akşam oldu. Dün olanı Yeşilyurt-Kelkit’te (4,3), bu akşamki ise Cemalli-Kelkit’te oldu (4,0).  Her iki deprem de Kuzey Anadolu Fayından Yeşilyurt- Olur arasında uzanan Dumanlı Fay Zonu içerisinde. Depremler küçük ama Erzincan-Bingöl arasında deprem beklediğimiz Yedisu Fayına belirli ölçüde stres yükleyebilir, sevgiyle’’ dedi.

urfamilat